Senin Hikayen Dergi, senin hikayen türkiye, babies and photographers, istanbul bebek fotoğrafçısı, türkiye bebek fotoğrafçıları birliği

Monitörünüzün Ekran Kalibrasyonu Doğru mu?

Tem 16, 2021 | Olmazsa Olmazlar | 0 yorum

Neden önemliydi bu ekran kalibrasyonu? Hadi gelin birlikte inceleyelim!

Hepimizin yaptığı iş fotoğraf çekmek kadar o fotoğrafı doğru bir şekilde düzenlemektir aynı zamanda. Peki bilgisayarınızın renkleri ne kadar doğru? Bunu hiç düşündünüz mü?

Cevabınızı duyar gibiyiz. Bir çoğunuz düşünmedi aslında. Ama bu çok önemli bir konu. Eğer bilgisayarınızın renk kalibresi doğru değilse, siz ne kadar düzenleme yaparsanız yapın; doğru renk ve doğru ışığı yakalayamazsınız. Daha doğru renkleri alabilmeniz için sizlere bir kalibrasyon cihazı göstermek istiyorum. ( Bu cihaz örnek gösterim açısından sunulmuştur. Farklı kalibrasyon cihazlarını da tercih edebilirsiniz. )


Peki ne işe yarar bu cihaz hadi bakalım;

 • ŞİMDİYE KADARKİ EN HIZLI SPYDER: Renk hassasiyeti elde etmek için monitörünüzü kalibre etmek artık yalnızca bir veya iki dakika sürüyor.
 • ŞİMDİYE KADARKİ EN DOĞRU SPYDER: Çığır açan lens tabanlı renk motoru, birden çok monitör için daha yüksek düzeyde renk doğruluğu sağlar. SpyderX Pro, oda ışığı izleme, otomatik profil değiştirme ve önemli ölçüde daha hassas ekran rengi, gölge ayrıntısı ve beyaz dengesi özelliklerine sahiptir.
 • ŞİMDİYE KADAR KULLANIMI EN KOLAY SPYDER: SpyderX Pro o kadar sezgisel ki, bir renk uzmanı olmanıza gerek yok. Gelişmiş renk doğruluğu için önceden tanımlanmış 12 kalibrasyon hedefiyle hızlı ve kolay tek tıklama kalibrasyonu ve sihirbaz iş akışı sunar.
 • FARKI ANINDA GÖRÜN: SpyderProof işlevi, ekranınızın öncesi ve sonrası değerlendirmesini sağlar ve kendi resimlerinizi kullanarak farkı görmenizi sağlar.
 • İZLEME TEKNOLOJİLERİ ZAMAN İÇİNDE DEĞİŞİR VE GELİŞİR: SpyderX Pro, en yeni ekran türleri, en son çözünürlükler ve gamlar için destek sağlamanızı sağlar.

Kalibre etmek neden önemli!

 • Doğru bir ekranda çalışmak, tasarladığınız görseli her yerde aynı görmemizi sağlar.
 • Baskı almak istediğimizde gördüğümüz gibi baskı almamıza yarar. ( Not: Çalıştığınız albüm firmasının da kendi bilgisayarlarını kalibre ettiğinden emin olun. )
 • Ne zaman photoshop yaptığınızda çok önemli! Eğer fotoğraf düzenlemelerinizi gece yapıyorsanız, ekran kalibrenizi de gece yapmalısınız. Eğer gündüz bir çalışma yapıyorsanız, ekran kalibrenizi gündüze göre ayarlamanız gerekmektedir.


Bilgisayarınızı kalibre edebildiniz mi? Ettiyseniz sizce arasındaki fark ne oldu? Yorum olarak bırakırsanız, diğer kullanıcılarımız açısından faydalı olur.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop