Kış Fotoğrafları Çekim Rehberi

İçinizi Sıcacık hissettirecek kış fotoğrafları nasıl çekilir?

Kas 30, 2021 | Fotoğrafçılık | 0 yorum

Yaz aylarının geri gelmesini herkes gibi bende çok istiyorum ama Kanada’da yaşamanın en zor yanlarından biri olan uzun ve karanlık kış mevsimine de uyum sağlamak zorundayım. Aslında kış mevsimini çok seviyorum. Kanada’ya yerleşme nedenlerimden biri de bu oldu.

Kış aylarında fotoğraf çekmeyi zorlaştıran en önemli konuların başında ışık kullanımı geliyor. Işıkta daha yaratıcı olmanız ve ekipmanınızı buna göre hazırlamanız gerekiyor. Özellikle hareket eden nesnelerle ya da benim gibi daha çok çocuklarla çalışıyorsanız anları kaçırmamak için enstantane değerlerinizi doğru ayarlamanız gerekiyor.

Soğuk Kanada günlerinde ve 10 yıllık tecrübemle size hem çiftlerle, aile ve çocuklarla hem evde hem de dış mekanlarda içinizi sıcacık hissettirecek kış fotoğraflarını nasıl çekebileceğiniz ile ilgili Hit The Moment Kurucuları Serenay Lökçetin ve Emre Nesli’nin de katkılarıyla bir rehber oluşturduk.

Çekim öncesi hazırlıklar, doğru ekipman seçimi, çekim mekanlarının seçimi, çiftleri, aileleri ve çocukları çekime hazırlama, pozlandırma, kamera ayarları ve ışık kullanımı ile ilgili öneriler ve taktiklere hazırladığımız 30 sayfalık rehberde ulaşabilirsiniz. ÜCRETSİZ olarak bu rehberi indirmek inin buraya tıklayınız.

İçinizi sıcacık hissettirecek kış fotoğrafları rehberi Babies & Photographers ve Hit The Moment iş ortağı/partneri Canon Türkiye desteğiyle hazırlanmıştır. 

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop