Senin Hikayen Dergi Hakkımızda

Fotoğraf Çekiminizin Tadını Çıkartın

Ara 3, 2021 | FOTOĞRAF ve AİLE | 0 yorum

Fotoğrafçınızı Ayarlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek Fotoğrafçılığı son yıllarda oldukça kişi tarafından tercih edilmeye başlandı ve her gün onlarca yeni fotoğrafçı sektöre katılıyor.

Sizin için doğru fotoğrafçıyı bulmanız ve harika bir deneyim yaşamanız için aşağıdaki soruları fotoğrafçınızı ararken sormayı unutmayın.

Bebek Fotoğrafçısı Olarak Kaç Yıllık Deneyiminiz Bulunuyor? Şimdiye Kadar Kaç Bebek Çekimi Yaptınız?

 • Tecrübeli olmak, bebeklerle daha öncesinde çalışmak çok önemli. Bebek fotoğrafçısının mutlaka daha önce bebek çekim deneyimi olmasına dikkat edin.

Bebek Fotoğrafçısı Olarak Kaç Yıllık Deneyiminiz Bulunuyor? Şimdiye Kadar Kaç Bebek Çekimi Yaptınız?

 • Fotoğrafçının kendine yatırım yapması, bebek güvenliği ve işi ile ilgili bir çok eğitimi mutlaka almış olması gerekiyor.

Yenidoğan Bebek Güvenliği İçin Neler Yapıyorsunuz? Bebeğimi Nasıl Güvende Tutacaksınız?

 • Fotoğrafçınızın bebek anatomisi, bebek sakinleştirme, uyutma, bebeklerde ilk yardım gibi konularda mutlaka eğitim almış olması gerekmektedir.

Çekim Nerede ve Nasıl Bir Ortamda Yapılıyor?

 • Yenidoğan bebeklerin bulunduğu stüdyoların temizliği, sıcaklık ayarlamaları, güvenlik önlemlerinin nasıl alındığı ile ilgili fotoğrafçınızdan mutlaka bilgi isteyiniz.

COVID-19 Kapsamında Hangi Önlemleri Alıyorsunuz?

 • Stüdyo ve kıyafet temizliği, havalandırma, Covid-19 için sağlık birimlerinin önerdiği uygulamaların nasıl yapıldığını fotoğrafçınızın size bildirmesi gereklidir.

Herhangi Bir Hastalık Durumunda Çekimi Yeniden Nasıl Düzenleyebiliyoruz?

 • Çekimin yapılamadığı durumda alternatif planların nasıl olacağı yenidoğan çekimleri için çok önemlidir. Çünkü, doğumdan sonra bebeğiniz 5-15 günlükken çekim yapılmaktadır.

Beni, Yeni doğanların Fotoğrafını Çekerken Güvenli Uygulamalar Hakkında Bilgi Edinebileceğim Online Kaynaklara Yönlendirebilir Misiniz?

 • Yenidoğan fotoğraf çekimi çok dikkat isteyen, çok nazik olunması ve bebek anatomisinin çok iyi bilinmesi gereken bir çekimdir. Fotoğrafçınızın bunlara hakim olması gerekir ve bebek güvenliğine birincil öncelik vermelidir.

Yenidoğan Fotoğrafçılarına ve Onların Eğitim İhtiyaçlarına Doğrudan Hizmet Veren Bir Kuruluş veya Birliğe Üye Misiniz?

 • Babies & Photographers Türkiye, bebek fotoğrafçıları için oluşturulmuş, onların eğitimine, marka olmasına, sektörde daha iyi olmalarına odaklanmış tek birliktir. BPA üyeleri tüm bu konular hakkında eğitim almaktadırlar.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop